27 gruodžio, 2022

Smagus adventinis rytmetis

Gruodžio 23 dieną neformaliojo vaikų švietimo būrelio ,,Išmanieji Mįsliukai-44“ nariai surengė rytmetį Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazijoje. Buvo uždegtos jau visos keturios žvakės Advento vainike. Trečios klasės mokiniai išsamiai pasakojo apie Advento papročius, ką veikdavo suaugusieji ir vaikai ilgais, tamsiais vakarais, ir ko daryti nebuvo galima. Ketvirtokai mokė, kaip derėtų praleisti visą Kūčių dieną ir vakarą, kokie patiekalai turėtų būti ant stalo, kaip elgtis Kūčių vakarienės metu. Mokytojos Danutė ir Aldona praktiškai parodė, kaip atsiprašyti prieš laužiant kalėdaitį, kaip pasakyti linkėjimus šeimos nariams. Vaikai pažadėjo taip ir namuose padarysiantys.
Po to buvo žaidžiami adventiniai žaidimai. Pirmokai ir antrokai patys žaidė ir kitus išmokė žaisti ,,Kiškelį- nabagėlį“. Trečiokai žaidė ,,Jerubę“, parodė ir paveikslėlį, kaip šis paukštelis atrodo. Ketvirtokai žaidė ,,Čiūžinėjo laputaitė“.
Rytmetį užbaigėme gražia giesmele ,,Dieve, naktį šią žvaigždėtą“. Tai tarsi palaiminimas sau ir visiems šeimos nariams šventą Kūčių vakarą. Sustojus į bendrą didelį ratą vaikams ir mokyklos bendruomenei, rankos paspaudimu vieni kitiems linkėjome gražių švenčių.
 O kad po švenčių ir atostogų sugrįžtume visi sveiki, šį rytmetį vedusi būrelio vadovė mokytoja Aldona priminė vaikams apie saugų elgesį: nelipti ant ledo, būti atsargiems su pirotechnika.
Aldona Misiūnienė, „Išmaniųjų mįsliukų-44“ vadovė