8 gruodžio, 2022

Apdovanoti projekto „Giminės medis-2022“ kūrybinių darbų nugalėtojai

Sulaukėme virtualioje aplinkoje vykusio respublikinio projekto „Giminės medis-2022“ baigiamojo renginio, kurio metu buvo apibendrintas projektas, pristatyti kūrybiniai darbai, apdovanoti nugalėtojai.  Projekto „Giminės medis-2022“ tikslas: pakviesti vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius į simbolinę kelionę po savo šeimos praeitį, gimtąsias protėvių vietas, tyrinėti ir užrašyti giminės istorinį paveldą, genealogiją. Iš viso buvo pateikta daugiau nei šimtas kūrybinių darbų. Džiugu, kad šiame konkurse Ig kl. mokinio Igno Andrijausko darbas laimėjo II vietą (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė). Geriausių kūrybinių darbų autoriai apdovanoti KTKC padėkomis ir atminimo dovanomis bei Kauno apskrities bajorų draugijos įsteigtais prizais.

Pradinukai susitiko su gaisrininkais

1-4 mokiniai su mokytojomis Liudmila Račkauskiene, Dalia Suliene, Danute Misiene, Aldona Misiūniene lankėsi Ignalinos rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pagrindinis šios edukacinės išvykos tikslas: susipažinti su gaisrininko – gelbėtojo profesija, ugdyti gebėjimus atpažinti artėjantį pavojų, o, jam kilus, teisingai pasielgti bei skatinti mokinius saugiai elgtis su ugnimi. Susitikimo pradžioje pradinukams buvo parodytas mokomasis filmukas apie tai, kaip ir dėl kokių priežasčių kyla gaisrai, kokią žalą jie gali padaryti, kaip elgtis jiems kilus, kur kreiptis. Vaikai uždavinėjo klausimus pareigūnams, domėjosi įvairiais dalykais.
Priešgaisrinės tarnybos pareigūnai pasakojo apie bendrojo pagalbos numerio 112 paskirtį bei specialiųjų tarnybų iškvietimo tvarką. Taip pat buvo aptarta, kaip reikia elgtis ant vandens telkinių, atsiradus ledui.   Gaisrininkai mokiniams demonstravo priešgaisrinę gelbėjimo techniką, galingos įrangos galimybes, darbo apsauginius drabužius, papasakojo apie savo darbą. Mokiniai apžiūrėjo gaisrininkų mašinas, sėdėjo jose, apžiūrėjo gaisrinėse mašinose esančius įrankius, kurių prireikia nelaimės atveju, sužinojo jų paskirtį, matavosi gaisrininkų kepurę. Jie  ne tik įgijo saugios gyvensenos žinių, padedančių elgtis ištikus nelaimei, bet ir gavo dovanų knygeles bei dūmų detektorius. Dūmų detektoriai buvo išdalinti tiems vaikams, kurių namuose dar jų nėra.
Informaciją parengė mokytoja Danutė Misienė