1 gruodžio, 2022

„Ignalinos pasakos“ pasiekė ir mūsų gimnaziją

Prieš gerus metus mūsų gimnazijoje viešėjo VŠĮ „Meno bangos“ su gausiu rašytojų iš visos Lietuvos desantu. Mums gerai pažįstama ir nuolat į visokius įdomius projektus gimnazistus įtraukianti rašytoja Gintarė Adomaitytė tąsyk subūrė kūrėjus į projekto „Ignalinos pasakos“ veiklas. Praeitą rugsėjį klausėme tikrų rašytojų skaitomų pasakų, o šiemet jau džiaugiamės gražia knygute „Ignalinos pasakos“ ir didžiuojamės, kad įžanginėje kūrėjų padėkoje minima ir mūsų gimnazija bei Didžiasalio biblioteka. Tad knygos, kuri sėkmingai keliauja ne tik po rajoną, bet ir po Lietuvą, pristatyti atvykusi G. Adomaitytė susitiko ne tik su IIIg ir IVg klasių mokiniais ir jų mokytojomis Skaidre Pauliukėniene ir Nijole Keraitiene, bet ir su Didžiasalio bibliotekininkėmis Audrone Filipavičiene bei Gintare Jurgelėniene. Tai buvo bendras renginys, nes abi įstaigas sieja tikrai glaudūs bendradarbiavimo ryšiai. Rašytoja pasidalino mintimis apie leidinio gimimą, taip pat ir pas mus surengė smagią viktoriną, kurios nugalėtojams išdalino knygelių.
Didžiasalio bibliotekininkė Audronė Filipavičienė papasakojo, kad ši knygelė vasarą paviešėjo Italijoje tarptautinio Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Europa skaito ir kuria“ metu, plačiau atskleidė šio projekto veiklų ypatumus.
O mokiniai šiam susitikimui taip pat buvo pasiruošę: jie kūrė Didžiasalio pasakas. Juk kiekvienam mieliausias ir labiausiai įkvepiantis yra savasis kraštas. Tačiau, nors kūrė beveik visi, perskaityti prieš auditoriją ryžosi tik gimnazijos lyderiai Danielė Cvek ir Ligitas Artomovičius. Jų pasakos sužavėjo rašytoją, ji prašė atsiųsti elektroninius variantus tiek skaičiusių kūrėjų, tiek ir tų, kurie pabijojo viešumo.
Gimnazija įteikė VŠĮ „Meno bangos“ padėką už nuolatinį bendradarbiavimą bei subtiliai gimnazistams atveriamas meno ir kultūros gelmes. Iš tiesų tokie susitikimai su kultūros žmonėmis įkvepia, ne vienam jaunam žmogui atveria duris į kūrybos pasaulį, apskritai parodo pasaulio įvairovę. O visi norintys galės perskaityti „Ignalinos pasakas“, nes jos padovanotos ir gimnazijos, ir Didžiasalio bibliotekai.

„Skirtumuose grožis žmonių…“

Tai citata iš šių metų tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos „Matau tave“  dainos „Vienintelis toks“, skambėjusios antradienio popietę mokyklos aktų salėje. Galima sakyti, kad tai buvo gimnazijos mokinių tarybos surengto talentų šou pagrindinė mintis. Norą atskleisti savo talentus parodė gausus gimnazistų būrys nuo mažiausio iki didžiausio.  Talentų pasižiūrėti ir palaikyti susirinko gausus žiūrovų pulkas.
Ir štai renginio vedėjos Aurelija Bajorūnaitė ir Justė Šeštokaitė kviečia komisiją užimti vietas. Komisija solidi: direktorė Jelena Tumanovienė, pavaduotoja Jūratė Sereičikienė, raštinės vedėja Ramunė Kapliukienė, muzikos mokytoja Valentina Sinkevič, buvusi dailės mokytoja Dalia Pajedienė, mokinių atstovė Aleksandra Karpenko. Varžomasi keliose kategorijose: muzikavimo, dainavimo, šokio, piešinių ir kita. Dalyviai burtų keliu išsitraukė pasirodymo eilę. Pirmas į sceną su elektrine gitara žengia Ignas Andrijauskas. Dar muzikavimo kategorijoje pasirodė Goda Marija Brukštutė su Jurgita Pauliukėnaite, Ilja Zacharovas ir Artūras Šunevičius. Visus juos publika palydėjo gausiais plojimais ir palaikymo šūksniais.
Dainavimo kategorijoje konkurentų buvo mažiau: vokalo galimybes čia atskleidė Kamilė Filipavičiūtė, o Nojus Matieša surengė humoristinę dainavimo parodiją. Buvo įdomu.
Dailininkių taip pat buvo dvi: ketvirtokė Aurelija Vainytė ir Ig klasės mokinė Ugnė Bikulčiūtė. Pastarosios paveikslai papuoštų bet kurią erdvę.
Didžiausia konkurencinė kova virė šokių kategorijoje. Čia pasirodė Evelina Sinica su Aurelija Pirštelyte, Milana Trokšaitė su  Aurėja Vaškevičiūte ir Andrėja Tarasova, Aurelija ir Aurimas Palčevskiai, Konstantinas Matoško, Ligitas Artomovičius su Deivide Sinica. Į visus buvo smagu žiūrėti, džiugino šokėjų drąsa, savarankiškumas ir noras būti scenoje. Visi pasirodžiusieji buvo saviti, įdomūs ir skirtingi.
O dar buvo ir kita. Akrobatinius triukus rodė Airidas Vaškevičius, žavingą šokio ir kostiumų spektakliuką „Sąmyšis“ 1-2 klasėms padėjo parengti jų mokytoja Liudmila Račkauskienė.
Tiesa, ne visi užsiregistravusieji išdrįso išeiti į sceną – juk tam tikrai reikia nemažos drąsos. O visi išdrįsusieji tiesiog maudėsi plojimų, šūksnių ir šilto palaikymo jūroje. Atrodė, kad salėje susirinko viena didelė ir graži šeima. Tad kai komisija gerai apsvarsčiusi paskelbė nugalėtojus, kuriems atiteko specialūs ženklai, nusiminusių nebuvo, nes kiekvienas dalyvis gavo po šokoladuką  ir galybę pozityvių emocijų. O nugalėtojais tapo  Ignas Andrijauskas, Kamilė Filipavičiūtė, Ugnė Bikulčiūtė, Ligitas Artomovičius su Deivide Sinica ir 1-2 klasės mokinukai. Sveikiname visus, o ypač nugalėtojus, nepaprastai džiaugiamės aktyvia ir iniciatyvia mokinių taryba ir tikimės, kad šis renginys taps tradicinis!