15 lapkričio, 2022

Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu

Sulaukėme birželio-spalio mėnesiais organizuoto respublikinio eilėraščių ekranizacijų ir fotografijų konkurso „Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu“ rezultatų, kurį surengė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, talkinant Zarasų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai. Pasak konkurso sumanytojos ir organizatorės mokytojos Gitanos Kavaliauskaitės, buvo siekiama sudominti jaunimą įvairiomis meno rūšimis: literatūra, muzika, kūrinio ekranizacija, fotografija; populiarinti naujų medijų meną, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, ugdyti saviraišką, skatinti moksleivių ir mokyklų bendradarbiavimą. Konkurse dalyvavo 120 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. 7-8 klasės mokinių grupėje laureate tapo Jurgita Pauliukėnaitė (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė).

Animuoju lietuvišką pasaką – 2022

2022 m. spalio 27 d. virtualioje aplinkoje vyko respublikinio konkurso „Animuoju lietuvišką pasaką – 2022“ apibendrinimas, kuriame dalyvavo kūrybinių darbų autoriai, mokytojai bei komisijos nariai.
Nuo 2022 m. pavasario animuodami tautosakos kūrinius dirbo 68 mokiniai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Sulaukta 29 kūrybinių darbų – animacinių filmų. Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos moksleivių Danielės Cvek, IIIg kl., ir Igno Andrijausko, Ig kl., kūrybiniai darbai (mokyt. Skaidrė Pauliukėnienė).
Kartu su komisija konkursui pateiktus kūrybinius darbus galėjo vertinti ir visi besidomintys lietuviškąja animacija, patys konkurso dalyviai bei jų artimieji. Sulaukta gausaus vertintojų būrio – apie 1300 balsų. Daugiausia balsų surinkę kūrybiniai darbai tapo publikos numylėtiniais. Šių kūrybinių darbų autoriams (po vieną iš kiekvienos dalyvių grupės) buvo skirti papildomi prizai – „Laisvalaikio Dovanos“ dovanų čekiai. Danielės Cvek sukurta animacija „Astronomas ir daktaras“ tapo publikos numylėtine.
Džiaugiamės moksleivių kūrybiškumu, išmone ir techniniais sprendimais.