9 lapkričio, 2022

Išvyka į Visaginą

2022 m. lapkričio 9 d. I-III G klasių mokiniai keliavo į Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centrą, kuriame kartu su Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais organizuotas renginys „Žiniasklaidos priemonių naudojimo kompetencijos ir integracijos bei karjeros galimybės“. Renginyje dalyvavo VU Komunikacijos fakulteto partnerystės docentas Liutauras Elkimavičius. Jo pranešimo tema ypač aktuali šiuo metu: „Medijų kompetencija – kodėl ji reikalinga kiekvienam valstybės piliečiui ir kaip atsirinkti patikimus šaltinius.“
Visagino technologijų ir Verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas papasakojo apie pameistrystės mokymosi galimybes, kai jaunuolis besimokydamas profesinėje mokykloje gali kartu semtis darbo patirties tam tikroje įmonėje, atitinkančioje jo siekiamą būsimą profesiją. Mokymas vyksta ir pas darbdavį, ir mokymo įstaigoje. Apie tai kalbėjo ir regiono įmonių atstovai: UAB Dekra Industrial, Enersense, Visagino linija, Visagino energija, UAB Intersurgical, kuri yra pirmaujanti plataus asortimento medicininių kvėpavimo sistemų kūrėja, gamintoja ir tiekėja visoje Europoje. Atstovai pristatė savo vystomos gamybos ypatumus ir akcentavo, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti žmogus, siekiantis darbo pazicijos jų įmonėse.
 Visagino profesinio mokymo centras mus sutiko ypač svetingai: malonūs ir paslaugūs darbuotojai, skanūs užkandžiai renginio pradžioje ir pertraukų metu. O ypač pamalonino čia besimokančių jaunuolių paruošti kelių patiekalų pietūs. Jei paklausite bet kurio mūsų gimnazijos mokinio, dalyvavusio šioje baigiamojoje dalyje apie keksiukus,tai jis jums patvirtins, kad jie tiesiog ištirpo mūsų burnose.
Tad išvyka buvo naudinga visapusiškai: aplankėme, išgirdome, susipažinome, pasirodėme patys ir pasilyginome su kitais.