26 spalio, 2022

Ėjome Konstitucijos keliu

Mažas ar didelis esi pilietis savo valstybėje, tu privalai žinoti, kas yra Konstitucija. Jei to klausiame pradinuko, tai dažniausiai išgirstame, kad tai taisyklės, kurių visi privalo laikytis. Ir tai pats teisingiausias atsakymas, nes kiekvieno piliečio pagrindinė pareiga — žinoti įstatymus ir jų laikytis.
Spalio mėnesį visada skiriame daugiausia dėmesio Lietuvos valstybės Konstitucijai. Tad ne išimtis buvo ir šie metai. Paskutinę savaitę prieš mokinių atostogas patraukėme Konstitucijos keliu užsukdami į kiekvieną jos skirsnį ir atidžiau susipažindami. Spalio 24 d. organizavome viktoriną 5-8 kl. ir I-IV kl. atstovams. Klasės atsiuntė pačius pilietiškiausius ir daugiausia išmanančius įstatymus atstovus. Įvairūs klausimai, loginis mąstymas, greitis, susiklausymas komandoje – ir galėjome išrinkti pačius geriausius.
Spalio 25 d. dalyvavome nuotoliniame Konstitucijos egzamine. Šiuo atveju nuotolinė forma nėra pati efektyviausia, nes neretai „paveda“ informacinės technologijos, nėra to bendrumo jausmo, kai palinkdavome virš egzaminų lapo su testo klausimais, o ir įvertinimo tenka laukti ilgiau. Bet tokie laikai. Gerumas toks, kad taupydami popierių, visgi įsivertiname savo teisių ir pareigų išmanymą.
Trečiadienį pertraukų metu mokiniai dalyvavo greitų klausimų –atsakymų šurmulyje. Aplankėme pradinių klasių mokinukus. Ir jie pasitikrino savo žinias apie valstybę, jos simbolius ir tas taisykles, kurias visi privalome žinoti.
 Ir dar. Kiekviena klasė turėjo rimtą kūrybinį darbą. Paruošti plakatą, pasinaudodami vienu iš Konstitucijos skirsnių. Tad norėdami iš arčiau ir vizualiai susipažinti su pagrindiniu valstybės įstatymu, galite tai padaryti trečiame gimnazijos aukšte.
Istorijos mokytoja Danguolė Mikulėnienė ir gimnazijos mokinių tarybos nariai