12 spalio, 2022

Turininga trečiokų ir ketvirtokų išvyka

Spalio 11 dieną 3-4 klasių mokiniai su mokytojomis Dalia Suliene ir Danute Misiene aplankė Ignalinos krašto muziejų. Juos šiltai pasitiko muziejaus darbuotojos. Etnografinėje ekspozicijoje pradinukai pamatė įvairius XIX ir XX a. naudotus daiktus, įrankius ir prietaisus: senovinius lygintuvus, audimo stakles, kraičio skrynias, baldus ir daugybę kitų autentiškų namų apyvokos daiktų. Muziejaus darbuotoja papasakojo ir apie visą ano meto žmogui labai svarbaus augalo – lino – kelią nuo sėjos iki lovatiesės ar staltiesės. Mokiniai buvo supažindinti ir su Ignalinos atsiradimo istorija. Dar viena įdomi ir tikriausiai net kiek netradicinė ekspozicija – atkurta sovietų okupacijos metais veikusi metrikacijos salė. Joje galima pamatyti autentiškus ano meto baldus ir vestuvininkų drabužius. O sienas puošia šių laikų (nuo 2008 m. iki 2016 m.) ir senesnių laikų (nuo 1925 m. iki 1987 m.) vestuvių nuotraukos, surinktos iš įvairių Ignalinos krašto vietų.
Be to, trečiokai ir ketvirtokai turėjo galimybę patys dekoruoti knygos skirtukus. Mokiniams labai patiko geležinkelio edukacinė ekspozicija. Ją sudaro informatyvūs stendai, magnetiniai žaislai, magnetinės lentos, mediniai kubai, kuriais žaidžiama dėlionės principu, leidžia pažinti geležinkelių stočių kompleksų pastatus (vandens bokštus, depus, keleivių namus ir pan.).; magnetinis žemėlapis su ženklais leidžia dėlioti ir sužinoti, kokios stotys buvo geležinkelio Sankt Peterburgas–Varšuva kelyje.
Laikas muziejuje greitai prabėgo ir pradinukai nuskubėjo į kultūros namus stebėti Kelmės mažojo teatro spektaklio „Prunelijaus sapnas“. Tai nuotaikingas spektaklis apie Katiną Prunelijų, kuris sapne kalbasi su savo uodega. Tingus katinas ir charizmatiška uodega keliauja per savo sapną, patiria įvairių nuotykių ir nusivylimų, siekdami mieste nusipirkti laikrodį, įgyti vairuotojo pažymėjimą, aplankyti prie jūros gyvenantį pusbrolį Fortūnatą. Žaismingi katino Prunelijaus nuotykiai suteikė  mokiniams  linksmą nuotaiką ir daug gerų emocijų.