4 spalio, 2022

Apie sensorinį kambarį

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje atvėrė duris sensorinis kambarys. Jo paskirtis: visi pojūčiai – rega, klausa, uoslė, jutimas – yra mankštinami vienu metu. Sensorinė aplinka pasitarnauja savireguliacijai, kai vaikui suteikiama erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti.
Mintis įrengti tokį kambarį kilo direktorei Jelenai Tumanovienei. Gimnazijoje yra daug nerimastingų, sunkiai susikaupiančių, turinčių elgesio ir emocijų sutrikimų mokinių. Dar labiau viską užaštrino pandemijos ir nuotolinio mokymo situacija. Ji šiek tiek pristabdė ir planų įgyvendinimą. Gimnazijos bendruomenė rašė projektą Tautos fondui, kuris labai palaiko mūsų iniciatyvas. Šį kartą irgi buvo skirtas finansavimas nepigiai kambario įrangai. O remonto ir apdailos darbus, kaip jau įprasta mūsų gimnazijoje, atliko auksarankiai techninio personalo darbuotojai.
Aišku, tokiame kambaryje vaikams reikia priežiūros. Tačiau prabangos skirti tam žmogų gimnazija neturi. Tad didžioji rūpesčio dalis teks puse etato dirbančiai socialinei pedagogei ir mokytojo padėjėjai, kurios darbo grafikas taip pat labai intensyvus. Žinoma, pagal galimybes mokiniams padės ir klasių vadovai. Tikimės, kad šis jaukus kampelis padės mokiniams lengviau įveikti kylančias psichologines problemas ar tiesiog pailsėti ir susikaupti.