21 birželio, 2022

Kūrėme knygos ženklus

2022-ieji – jubiliejiniai Vinco Krėvės-Mickevičiaus  metai. Rudenį minėsime 140-ąsias lietuvių literatūros klasiko gimimo metines. Šia proga Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus kovo mėn. pakvietė Lietuvos moksleivius nacionaliniam knygos ženklo konkursui „KAIP ŽYDĖJIMAS LIEPŲ… EX LIBRIS. VINCUI KRĖVEI – 140“.
Net du šimtai penkiasdešimt keturi skirtingų amžiaus grupių mokiniai iš keturiasdešimt aštuonių Lietuvos mokyklų priėmė jubiliejinių Vinco Krėvės metų iššūkį ir pateikė savo sukurtus ekslibrisus. Tarp jų buvo ir Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivių darbai. Ugnė Bikulčiūtė, 8 kl., Kamilė Filipavičiūtė, Ig, Vilija Talejūnaitė, Ig, Gintarė Baliukevičiūtė, IIg bei Naujojo Daugėliškio skyriaus Ig kl. moksleivė Greta Kardelytė literatūrinių idėjų sėmėsi iš pačių gražiausių V. Krėvės apsakymų bei padavimų: „Antanuko rytas“, „Skerdžius“, „Milžinkapis“, „Daina apie Arą“.
Konkurso dalyvių sukurtus ekslibrisus, originalius mažosios grafikos kūrinius, atidžiai peržiūrėjo talentingos kūrėjos ir knygos meno puoselėtojos – dailininkė grafikė Taida Balčiūnaitė ir knygų iliustruotoja Sigutė Chlebinskaitė.
Džiugu, kad iš 170 5-8 kl. dalyvių laureatės titulas atiteko aštuntokei Ugnei Bikulčiūtei, mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė.
Po mokinių sukurtą žydinčių „liepų alėją“ galima bus pasivaikščioti ir realiai, ir virtualiai. Konkurso laureatų ir dalyvių darbai bus eksponuojami Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje bei muziejaus interneto svetainės virtualioje parodų salėje.

Ugnės Bikulčiūtės darbas