20 birželio, 2022

Gimnazijoje viešėjo „Meno bangų“ rezidencijos dalyviai

Birželio 17 d. sulaukėme garbių svečių:  jos koridoriais vaikščiojo, krašto nuotraukas žiūrinėjo, muziejumi domėjosi ir vedė puikią pamoką „Ar verta versti?“ visas būrys kūrėjų, rašytojos Gintarės Adomaitytės sukviestų į rezidenciją „Ignalinos gelmės“. Čia lankėsi  vertėjos Indrė Klimkaitė ir Jonė Ramunytė, rašytoja Loreta Jastramskienė, poetas Marius Burokas, tapytojas Romas Balinskas ir juos atlydėjęs Edmundas.
Susirinkusiems gimnazistams buvo įdomu pabendrauti su vertėja iš vokiečių kalbos Indre Klimkaite ir iš prancūzų kalbos verčiančia Jone Ramunyte, kurias profesionaliai kalbino Gintarė Adomaitytė. Vertėjos atskleidė, kaip rinkosi profesinį kelią, kaip pasirenkamos verčiamos knygos, su kokiais sunkumais  susiduriama. Indrė Klimkaitė suintrigavo klausytojus savo išversta K. Olsberg knyga „Berniukas baltame kambaryje“. Jonė Ramunytė pristatė J. B. Andrea romaną „Mano karalienė“. Mokiniai domėjosi, kiek užtrunka išversti vieną knygą. Abi vertėjos pabrėžė, kad labai svarbu gerai mokėti ne tik užsienio, bet ir lietuvių kalbą, be to, geram vertėjui reikia išmanyti ir daug kitų šalių kultūros niuansų.
Tokie susitikimai neįkyriai ir subtiliai atveria jauniems žmonėms pasaulio įvairovę, pasirinkimų galimybes ir kultūros svarbą. Labai džiaugiamės, kad „Meno bangos“ su Gintare ir Mariumi nuolat įtraukia mūsų gimnazistus į visokias įdomias veiklas ir taip plečia jų pasaulio ribas.