8 birželio, 2022

Įvertinta sakmių kūrėja

Panevėžio „Vilties“ progimnazija organizavo tarptautinį  4-8 klasių sakmių konkursą „Profesijų kilmė“. Jo tikslas – skatinti mokinius pažinti profesijas, atskleisti jų atsiradimą, įvairovę, patrauklumą. Konkurse dalyvavo 109 mokiniai iš keturių valstybių, trisdešimties mokyklų. Pateikta 111 darbų. Prie Lietuvos mokinių prisijungė Airijos, Belgijos ir Vokietijos lituanistinių mokyklų kūrėjai. Mokinių darbus, kurių gauta ir iš visų Lietuvos regionų, vertino patyrusi vienuolikos narių komisija. Darbai buvo užšifruoti, taigi objektyvumas garantuotas.
Birželio 6 d. nuotoliniu būdu vyko baigiamasis konkurso renginys, kurį gražiai vedė „Vilties“ progimnazijos mokinės. Dalyvius pasveikino konkurso rėmėjas –  Seimo narys Deividas Labanavičius. Vertinimo komisijos pirmininkė, progimnazijos direktorė  Danutė Valiukienė, kaip ir kiti kalbėję komisijos nariai, džiaugėsi dalyvių kūrybiškumu, originaliomis įžvalgomis. Tarp kitų profesijų aiškinta ir astronomų, gydytojų, kirpėjų ir net žibintininkų profesijų atsiradimas.
Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos šeštokė Jurgita Pauliukėnaitė. Ji sukūrė net tris sakmes ir jas visas pateikė.  Jurgita pasakojo, kaip atsirado plaukų stilistai, iš kur kilęs audinių dekoravimas ir ekologiškų namų statyba. Kadangi darbai buvo užšifruoti, suvedus rezultatus paaiškėjo: nors šeštokų darbų pateikta daugiausia – net 41 –  du Jurgitos kūrinėliai pateko tarp laureatų: ji laimėjo ir trečią, ir antrą vietas! Mergaitei pasiruošti padėjo mokytoja Nijolė Keraitienė. Džiaugiamės dviguba Jurgitos sėkme ir linkime neapleisti kūrybos!