7 birželio, 2022

Birželio 9 d. 9 val. kviečiame į Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos aktų salę, kurioje vyks 1-4 klasių mokslo metų baigimo šventė

Etnokultūros tradicijos gimnazijoje gyvos ir gyvybingos

Birželio 7 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, vyko respublikinės etnokultūros varžytuvės ,,Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „Tarmių lobynai“, kurių tikslas – siekti etnografinių regionų savitumo išsaugojimo ir suaktualinimo, skatinti mokinius domėtis ir pažinti gimtojo krašto tradicinę kultūrą, ugdyti etnokultūrinį kūrybiškumą, baltišką pajautą, puoselėti tarmes, papročius ir tradicijas.
Varžytuvėse ,,Atverk tautos lobynų gelmes“ tarp 5 geriausių šalies komandų buvo ir mūsų gimnazijos moksleiviai. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijai atstovavo Jurgita Pauliukėnaitė, Julius Martinėnas, Kamilė Filipavičiūtė, Danielė Cvek, Silvestras Pilipenko ir Algirdas Pauliukėnas. Komanda savo regionui būdinga tarme informatyviai ir linksmai turėjo pristatyti savo kraštą bei mokyklą, aukštaičių tautinį kostiumą, tautosakos bei kulinarinį paveldą. Šiuos jaunuolius jungė ne tik noras pažinti savo krašto tradicijas, puoselėti tarminius gebėjimus, bet ir nuoširdus darbas, aktyvumas, gebėjimas dirbti komandoje, atsakomybė. Tai padėjo šiose respublikinėse varžytuvėse iškovoti I vietą.Ne mažesnė sėkmė lydėjo ir „Tarmių lobynų“ varžytuvėse. 5-8 kl. amžiaus grupėje I vietą laimėjo šeštokė Jurgita Pauliukėnaitė.
Konkursams mokinius paruošė mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė.