6 birželio, 2022

Paskutinis mokyklų mainų partnerysčių Erasmus + projekto „EVERY DROP COUNTS“ susitikimas Lietuvoje

Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyrius (tuo metu dar Ignalinos rajono Dūkšto mokykla) pradėjo dalyvauti „Erasmus +“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projekte „Every drop counts“ („Kiekvienas lašas yra svarbus“). Šis projektas turėjo tęstis dvejus metus, tačiau dėl COVID 19 pandemijos veikla buvo pratęsta dar vieneriems metams. Projekto tikslai: spręsti gamtos apsaugos problemas naudojant aktyvius mokymo metodus mokymosi motyvacijai kelti, tarptautinis ir tarpkultūrinis bendradarbiavimas skatinant atsakomybės jausmą, sprendžiant globalias ekologines problemas bei kelti ir plėsti mokytojų dalykines kompetencijas. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vandens svarbai, juk kiekvienas lašas yra svarbus.
Per šiuos metus Dūkšto skyriaus mokytojos su mokiniais dalyvavo mainų programose ir aplankė 5 šalis bei priėmė svečius Lietuvoje. Paskutinis Erasmus + projekto susitikimas vyko gegužės 8–13 dienomis Lietuvoje. Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyriaus atstovai pasitiko 43 projekto dalyvius iš Italijos, Ispanijos, Čekijos, Latvijos bei Lenkijos. Jų vizitui buvo paruošta detali programa.
Mokiniai svečius priėmė apsirengę tautiniais rūbais bei vaišindami juos duona su druska. Kiekvienos šalies atstovai pristatė savo mokymosi įstaigą, darbus, kuriuos atliko savo šalyje, bei papasakojo įdomių faktų apie save. Visi kartu sukūrėme bendrą darbą „Vandens pasaulis“ bei papuošėme mokyklos koridoriaus sieną savo palinkėjimais. Ši veikla supažindino ir suartino projekto dalyvius. Gimnazijos direktorė Jelena Tumanovienė pasakė sveikinimo žodžius, o skyriaus vedėja Julija Griškienė papasakojo apie Lietuvos vandens sistemos ypatumus.
Šiltą priėmimą organizavo ir Ignalinos rajono savivaldybės atstovai. Po sveikinimo žodžių Ignalinos mero pavaduotojas Juozas Rokas kartu su švietimo skyriaus vedėja Gražina Mackoniene parodė filmą apie mūsų kraštą bei svečiams padovanojo Ignalinoje pagamintus tradicinius šakočius. Po pietų visi  keliavo į Aukštaitijos nacionalinį parką, kuriame gausu ežerų. Mūsų svečiams tai paliko didelį įspūdį, nes jų kraštuose tokia ežerų gausa – retenybė. Aplankėmė Ladakalnį, Ginučių piliakalnį bei vandens malūną, taip pat Palūšės Šv. Juozapo bažnyčią.
Per likusias dienas svečiai grožėjosi Vilniumi bei Trakais, keliavo į Druskininkus, kur aplankė mineralinio vandens šaltinį, dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose Šlyninkos vandens malūne, Trakų muziejuje bei viešbutyje „Tiki Inn“.
Atsisveikinimui mokiniams buvo surengtas šokių vakaras. Kitą rytą svečiai, kupini nuostabių įspūdžių, paliko Ignalinos rajoną, o neilgai trukus ir Lietuvą. Grįžę namo dar ilgai dalinosi įspūdžiais ir dėkojo už šiltą priėmimą.
Straipsnis atspindi rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.
Straipsnį parengė projekto koordinatorė Lietuvoje L. Drūteikienė bei biologijos mokytoja metodininkė S. Petkūnienė.