1 birželio, 2022

Mūsų mokiniai gražiai įprasmino krašto istoriją

Birželio 1d. paskelbti 22-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai. Šį konkursą organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Šiais metais konkurse dalyvavo 1068 mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje, sukurti 949 darbai, kuriuose įprasminama dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai, R. Kalantos žūties metinės.
Mūsų gimnazijos mokinių grupė konkursui pateikė filmą „Gyvenusi vardan laisvės“, skirtą partizanų ryšininkei Genei Žalnieriūnaitei-Martinėnienei. Šeštokės Jurgitos Pauliukėnaitės ir IIIg kl. mokinių Edvino Veličkos bei Algirdo Pauliukėno sukurtas filmas užėmė I vietą. Pavienių darbų autorių dalyje Jurgitos darbas „Gyvenusi Tėvynės ilgesiu“ laimėjo II vietą. Mokinius konsultavo ir jiems padėjo mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė.